Gayrimenkul Danışmanlığı gayrimenkul alırken, satarken, kiralarken veya gayrimenkulle ilgili finansman sunarken/temin ederken; hukuki, teknik ve fiziki verilerin, bilimsel, doğru ve hızlı bir şekilde araştırılıp sonucuna göre yatırım kararına yön verilmesi, yapılan yatırımın güvenilirlik ve zaman periyodunda getirisinin tespit edilmesi hizmetlerine verilen genel addır.
 

Gayrimenkul sektörünün yapısı ve hukuki özellikleri nedeniyle birbirinden bağımsız çok sayıda yasal mevzuat ve idari işlemin konusu olması nedeniyle, gayrimenkulle ilgili yatırım kararı almadan önce, mutlaka yetkin kişi veya kurumlardan danışmanlık hizmeti alınması, yatırımdan beklenen faydanın sağlanması ve riskin minimize edilmesi için zorunlu hale gelmiştir. Gayrimenkul geliştirme projelerine altlık olacak her türlü bilgi ve belgeleri temin edip mevzuatı dahilinde yorumlayarak yatırımcılara rehberlik edilmesi de bu hizmet kapsamında değerlendirilmektedir.

 

Mal Sahibi Temsilciliği

Mozaik Group mal sahibi temsilciliği anlayışına göre; satış ya da kiralama, pazarlama, mükemmel bir yönetim anlayışı, araştırma, finansal analizler, raporlama, teknik ve hukuki prosedürlerden oluşan bir bütündür.
Mozaik Group 2004 yılından beri  başta Beylikdüzü Esenyurt Bahçesehir Avcılar ve Büyükçekmece olmak üzere tüm İstanbul’da  2.000’in üzerinde gayrimenkulün kiralanması ve satışında mal sahibi temsilciliği yapmıştır.
Bizim anlayışımıza göre başarılı bir satış programı, gayrimenkulün uzun dönemdeki ekonomik kazancının anahtarıdır.
Mozaik Group, 13 yılda satış geliştirme programları ile ün kazanmış ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ile en iyi hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiştir.
 

·Ofis Mülkleri Satış / Kiralama
·Arsalar ve Geliştirme Projeleri Satış / Kiralama
·Lojistik ve Sanayi Mülkleri Satış / Kiralama
·Perakende Mülkleri Satış / Kiralama
·Mülk Pazarlama Aktiviteleri
·Mülk Finansal Analizleri / Raporlama
·Teknik ve Hukuki Prosedür Hizmetleri
·Mülk Yönetimi
 

Alıcı ve Kiracı Temsilciliği

Alıcıların ve Kiracıların beklentileri doğrultusunda maksimum verimi alabilecekleri gayrimenkullerin;

.Finansal analizi
.Pazar araştırması
.Teknik durum tespiti
.İdari danışmanlık
.Vergi ve hukuki danışmanlık
.Tadilat ve mimari danışmanlık